Перші відомості про установи, що займалися інвентаризацією нерухомості в Україні, датуються 1932 р., коли створено "Украинскую инвентаризационную контору". У м. Івано-Франківську цю установу створено 10 листопада 1940 р. Однак повноцінно інвентаризація в області запрацювала тільки в повоєнні роки. Основною проблемою на початковому етапі діяльності було забезпечення кадрами та ускладнене транспортне сполучення між населеними пунктами. Основну інвентаризацію в міській місцевості закінчено до 1960 р. У сільській місцевості інвентаризацію будинків, будівель і споруд розпочато з 1986 р. За роки незалежності України значно зміцніла матеріально-технічна база бюро та освоєно нові види послуг. Зросли обсяги надання послуг фізичним та юридичним особам.

ОКП «Івано-Франківське ОБТІ» належить до  житлово-комунального господарства. Сьогодні – це комунальне багатогалузеве комплексне підприємство, що охоплює м.Івано-Франківськ та 9 районів області.  У складі Івано-Франківського ОБТІ є 4 виробничих відділи, які своєю місією вважають професійно виконувати технічну інвентаризацію, реєстрацію прав власності нерухомого майна та експертну оцінку майна, майнових і немайнових прав бізнесу, а також забезпечувати високу якість обслуговування, створювати своїм працівникам необхідні умови для творчої і продуктивної роботи. Усі виробничі відділи оснащені комп'ютерною технікою, що дозволило автоматизувати виробничий та управлінський процес, починаючи від прийому замовлень та закінчуючи видачею документів.

В даний час підприємство очолює Бегей Василь Амброзійович, який організовує всю роботу і несе персональну відповідальність за діяльність  підприємства. Начальник Василь Амброзійович Бегей, заступники Іванюк Кирило Михайлович, Пітеляк Андрій Васильович,  головний бухгалтер Ковальчук Наталія Євгенівна – це перспективні управлінці з сучасним мисленням, здатні приймати виважені рішення, працюючи в нових економічних та соціальних умовах,адекватно реагувати на демократичні зміни, які відбулися в суспільстві.

Найбільшим і найціннішим надбанням ОКП “Івано-Франківське ОБТІ” є створення згуртованого, дружного і працьовитого колективу. Нині колектив підприємства налічує понад 60 осіб і складається з різних підрозділів, в яких працюють різні люди. Та в кожному з них є надзвичайно віддані колективу, висококваліфіковані працівники, які у наш час кардинальних економічних перетворень вдосконалюють свою роботу, намагаються бездоганно виконувати поставлене перед ними завдання. Особиста праця кожного працівника важлива, але найбільш вагомий внесок — праця наших виробничників, які в сонячні і спекотні дні, і в дощ, і в сильні морози щоденно з рулеткою в руках виконують роботи з інвентаризації нерухомого майна. І не секрет, що подекуди вони змушені забезпечити виконання завдання працюючи і у вихідні і у святкові дні, проявляючи ентузіазм і наполегливість.

За вагомий внесок у підвищення ефективності та якості обслуговування населення, сумлінну працю, професійну майстерність та високі досягнення в організації виробництва працівників ОБТІ нагороджено Почесною Грамотою Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства, Грамотами Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради, Грамотами Управління житлово-комунального господарства.