Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення технічної інвентаризації»

Проєкт

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від                   2021 р.  №               
Київ

Про затвердження Порядку проведення технічної інвентаризації

Відповідно до статті 393 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок проведення технічної інвентаризації, що додається.
  2. Внести зміни до актів Кабінету Міністрів України, що додаються.
  3. Установити, що:

1) до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в частині створення інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин (житлових та нежитлових приміщень), об’єктів незавершеного будівництва, щодо яких набуто право на виконання будівельних робіт, укладення електронних договорів про проведення технічної інвентаризації та вчинення інших дій щодо цих документів:

фізичні особи – підприємці та юридичні особи, які відповідно до частини другої статті 393 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проводять технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, вносять відомості про проведену технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна до Реєстру будівельної діяльності згідно з наборами відомостей, визначеними додатком 8 до Порядку ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2020 р. № 559;

суб’єкти державної реєстрації прав, державні реєстратори прав на нерухоме майно під час надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень використовують відомості про об’єкт нерухомого майна, право на який підлягає реєстрації, з першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;

у разі припинення діяльності в сфері технічної інвентаризації виконавець вносить матеріали технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна до Реєстру будівельної діяльності або передає до органу уповноваженому здійснювати облік об’єктів нерухомого майна за місцезнаходженням таких об’єктів.

2) створені до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інвентаризаційні справи, матеріали технічної інвентаризації, вносяться до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, фізичними особами – підприємцями та юридичними особами, які відповідно до частини другої статті 393 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проводять технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, відповідно до визначеного Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

3) договори про проведення технічної інвентаризації в паперовій формі, копії документів подані замовниками технічної інвентаризації для проведення робіт з технічної інвентаризації в паперовій формі та матеріали технічної інвентаризації, виготовлені в паперовій формі, зберігаються фізичними особами – підприємцями та юридичними особами, які проводили роботи з технічної інвентаризації, до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, до моменту внесення їх електронних копій до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, але не менше десяти років з дати їх проведення.

  1. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Прем’єр-міністр України                                                                Денис ШМИГАЛЬ

 

Джерело.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 квітня 2021 р. № 509
Київ

 

Про запровадження експериментального проекту щодо отримання державним реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що перебувають у розпорядженні комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації на паперових носіях, та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства розвитку громад та територій стосовно реалізації протягом 2021-2023 років експериментального проекту щодо отримання державним реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що перебувають у розпорядженні підприємств бюро технічної інвентаризації на паперових носіях у зв’язку із здійсненням ними до 1 січня 2013 р. повноважень щодо проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно (далі - експериментальний проект).
  2. Затвердити Порядок отримання державним реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що перебувають у розпорядженні підприємств бюро технічної інвентаризації на паперових носіях, що додається.
  3. Рекомендувати комунальним підприємствам бюро технічної інвентаризації, у розпорядженні яких перебувають відомості про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно на паперових носіях у зв’язку із здійсненням підприємствами бюро технічної інвентаризації до 1 січня 2013 р. повноважень щодо проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, взяти участь у реалізації експериментального проекту.
  4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування, що є засновниками комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації, зазначених у пункті 3 цієї постанови, вжити заходів до сприяння реалізації експериментального проекту.
  5. Міністерству юстиції:

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

26.07.2018

Київ

N 186

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
20 грудня 2018 р. за N 1442/32894

Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна

Відповідно до абзацу п'ятого підпункту 2 пункту 4 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року N 197,

НАКАЗУЮ:

1. Внести зміни до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року N 127, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 року за N 582/5773 (зі змінами), виклавши її у новій редакції, що додається.

2. Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики (Токаренко В. В.) разом з Юридичним департаментом (Чепелюк О. В.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Кругляка Е. Б.

Джерело.

Роз'яснення впровадження нормативно-правових актів

Щодо визначення «Зберігача» інвентаризаційних справ

Відповідно до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 24 травня 2001 року № 127 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2018 року № 186), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2018 р. за № 1442/32894 ( далі – Інструкція), зберігач – це юридична особа публічного права, яка здійснює зберігання інвентаризаційної справи за місцем розташування об’єкта нерухомого майна. Зберігач не проводить роботи з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

З огляду на незначну зміну вартісних складових будівництва, станом на 1 січня 2019 року індекси зміни вартості будівельних робіт та показники опосередкованої вартості будівництва житла за регіонами визначені на рівні, встановленому на 1 жовтня 2018 року  Лист Мінрегіону від 17.10.2018 № 7/15.3/10900-18 про індекси зміни вартості станом на 1 жовтня 2018 року

Джерело.